Przedstawienie świąteczne klasy Vb

22 grudnia uczniowie klasy 5b wystawili dla szkolnej publiczności przedstawienie świąteczne pt. "Magical Christmas". Sztuka teatralna przedstawiona w wydaniu polsko-angielskim ukazała wszystkim obecnym co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze, zwłaszcza w okresie świątecznym.
Wszechobecny popęd za drogimi prezentami może szybko okazać się zgubny.
Tak właśnie stało się w przypadku pewnej nastolatki o imieniu Kate, dla której liczył sie tylko prezent świąteczny w postaci drogiego telefonu. Dziewczyna nie chciała pomagać w domowych porządkach świątecznych, nie zwracała uwagi na budowanie prawdziwej magii świąt i poprawnych relacji w rodzinie, nie chciała nawet kontaktu z bliskimi. Zapragnęła by wszyscy znikneli.
O tym jak bardzo wielki błąd popełniła, dowiedziała się spotykając świątecznego duszka, ktory odebrał jej rodzinę, a dał dokładnie to czego pragnęła najbardziej na święta - Apple iPhone 13 Plus.
Jednak jak bardzo niepotrzebny okazał się ten gadżet w jej życiu, przekonała się bardzo szybko, kiedy to bez rodziny, pozostawiona sama sobie leży w łóżku w swym pokoju i zaczyna rozumieć, że jest nudno w święta bez bliskich, zaczęła rozumieć, że telefon to tylko gadżet, a tak naprawdę chciałaby znów mieć normalne święta z rodziną w prawdziwie rodzinnej atmosferze.
Świąteczny duszek dał jej to co chciała, jednak nastolatka szybko zrozumiała, że tak naprawdę tego nie chce, a jedyne czego pragnie to przywrócenia swej rodziny.
Na przykładzie tej dziewczyny możemy zobaczyć jak bardzo zwodnicze mogą myć wszechobecne trendy, które rządzą światem i odbierają ludziom to, co tak naprawdę w życiu jest ważne - prawdziwą magię rodzinnych Świąt.
Dziekuję klasie 5b za wkład w przygotowanie przedstawienia.
Merry Christmas everyone!:)

tekst i foto: M. Popłońska