Szkolna zabawa ostatkowa

Dnia 21 lutego 2023 roku nasi uczniowie mieli wspaniałą okazję do hucznego pożegnania tegorocznego karnawału, biorąc udział w niepowtarzalnej, szkolnej zabawie ostatkowej. Dzięki wychowawcom klas 1-3 sala gimnastyczna przeobraziła się tego dnia w kolorową, pięknie przystrojoną komnatę balową, wypełnioną balonami, serpentynami i przede wszystkim, wspaniałą muzyką. Uczniowie z młodszych klas, przy pomocy rodziców, popuścili wodze fantazji, prezentując się w wymyślnych strojach i przebraniach, przedstawiających głównie ulubionych bohaterów
z bajek i książek. Niektóre klasy, wspólnie z wychowawcami, przygotowały stroje grupowe, – mieliśmy okazję podziwiać m.in. Królewnę Śnieżkę i 25 krasnoludków z klasy 2d czy Cezara i jego Rzymian z 2c.
            Bal rozpoczął się oficjalną prezentacją wszystkich młodszych klas – uczniowie w rytm muzyki przechadzali się po sali balowej prezentując przebrania, - a następnie zaczęła się wspólna zabawa taneczna. Wspaniały czas urozmaiciły dodatkowo konkursy zorganizowane przez wychowawców, - można było zatańczyć w parze z balonem, zaprezentować taniec na gazecie, czy odgadnąć zagadki o tematyce karnawałowej. Było mnóstwo śmiechu i radości, a dla wygranych drobna słodka niespodzianka stała się dodatkową atrakcją. Bawiliśmy się świetnie.
            W drugiej części balu przyszedł czas na zabawę klas starszych. Nasi więksi koledzy również niecierpliwie czekali na wspólną zabawę, tańce, ale też na pokazanie swoich strojów.
Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawsze grupowe przebranie ostatkowe.
Uczniowie klas mieli za zadanie przejść metamorfozę i w tym dniu zmienić całkowicie swój szkolny wizerunek. Chętnych do zmian nie brakowało. Po szkolnych korytarzach przechadzali się nasi przebierańcy. Aż trudno było rozpoznać wśród nich kolegów i koleżanki ze szkolnej ławy.
Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Brała pod uwagę sposób prezentacji stroju, kreatywność, pomysł, rekwizyty. Jury przyznało 1, 2, 3 miejsce.

I miejsce w konkursie zajęli uczniowie klasy V d
II miejsce w konkursie zajęli uczniowie klasy VI c
III miejsce w konkursie zajęli uczniowie klasy IV c

Podczas wspólnej zabawy zostały  także wręczone dyplomy i drobne upominki  dla uczniów którzy brali udział w konkursie zorganizowanym przez uczennice klasy 4d – Natalię Krzykowską, Lenę Baś  i Oliwię Frątczak.

Gratulujemy wszystkim, którzy włączyli się do świętowania, wykazali się dużą kreatywnością oraz pomysłowością.

tekst i foto: J. Strzelec, P. Wendler, M. Pintera-Wall
na balu