Pierwszaki w bibliotece

28 marca uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą p. Agnieszką Jaksą i nauczycielem wspomagającym p. Małgorzatą Pacześ - Górną wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lorentowicza w Pabianicach. Celem wycieczki było kształtowanie poczucia szacunku dla książek, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz poznanie zawodu bibliotekarza, bibliotekarki.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także, jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci słuchały opowiadania czytanego przez panią bibliotekarkę oraz tworzyły zakładki do książki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów  i wrażeń atmosferze.

tekst i foto: A. Jaksa
uczniowie