„Dobry start” – projekt eTwinning

Panie Paulina Wendler i Małgorzata Bączał otrzymały dla swoich klas 2d i 3b, długo oczekiwane certyfikaty za udział w projekcie krajowym eTwinning zatytułowanym „Dobry start”. Celem wspólnych działań było zachęcenie i motywowanie dzieci do podejmowania obowiązków szkolnych oraz uświadomienie im ich mocnych stron. Zadania projektowe rozwijały empatię, wrażliwość i kreatywność dziecięcą. Na początku projektu poznawaliśmy nasze zainteresowania, mocne strony oraz współtworzyliśmy zbiory zadań dla poszczególnych partnerów. W kolejnych etapach naszego projektu doświadczyliśmy, w jaki sposób zadbać o komunikację i współpracę w eTwinningowych działaniach. W ustalonym przez nas terminie zorganizowaliśmy klasowe spotkania online, w trakcie których przeprowadziliśmy konkurs wiedzy na temat znajomości klasowych zasad. Wykorzystaliśmy zaczarowany TIK, napisaliśmy wspólną książeczkę, utworzyliśmy plakaty dotyczące reguł klasowych oraz wspólnie uczestniczyliśmy w Code Week 2022. Realizowane wspólnie działania były wspaniałą receptą na twórcze rozpoczęcie roku i nowy początek przygody w programie eTwinning.

tekst i foto: M. Bączał, P. Wendler