Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy w Polsce już po raz osiemnasty

Bezpieczeństwo w sieci staje się coraz większym wyzwaniem. Zdalne lekcje, zdalna praca, wirtualne urzędy i sklepy – nasze życie przenosi się coraz bardziej do internetu i tym ważniejsze stają się wydarzenia, takie jak Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).
W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu wypada 7 lutego. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym.
Główny celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz:
bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
zaznajomienia rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online,
promowania pozytywnego wykorzystywania internetu wśród wszystkich użytkowników sieci.
W naszej szkole z tej inicjatywy zostały podjęte następujące działania:
Udostępnienie prezentacji na temat „Zasad poruszania się w Internecie”.
Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów.
Przygotowanie wystawy plakatów na korytarzu szkolnym dotyczących bezpieczeństwa w internecie oraz zagrożeń związanych z korzystaniem z sieci.
Test wiedzy dotyczący bezpieczeństwa w internecie.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
plakaty