Mistrz kaligrafii

21 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Miejski Konkurs Kaligraficzny pt.: „Powitanie wiosny”. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności kształtnego i estetycznego pisma, zapobieganie niedbałości w pisowni, uczenie trudnej sztuki kaligrafii oraz zapoznanie z tematyką wiosenną. Zadanie uczestników polegało na pięknym zapisie wierszy o tematyce wiosennej. Oceniano m.in. wrażenia estetyczne, sposób łączenia i kształt liter, rozplanowanie tekstu oraz dokładność.
Miło nam poinformować, iż I miejsce zajęła Iga Ulężałka z klasy 2b, a wyróżnienia otrzymali: Wiktor Grzelak z klasy 1a, Zoya Israni z klasy 2a oraz Emilia Bartłomiejczyk z klasy 3a.
Uczniów do konkursu przygotowały: p. Aleksandra Kurasiewicz, p. Agnieszka Jaksa, p. Magdalena Ściegienka oraz p. Ewelina Jeż.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

tekst i foto: E. Jeż
uczniowie