„Święta kolędą pisane” – przedstawienie klasy 4 d

Zbliżające się święta są doskonałą okazją do spędzenia czasu w miłej atmosferze, do spotkań, rozmów i kolędowania. Uczniowie klasy 4 d wraz chórem i zespołem instrumentalnym, przygotowali koncert kolęd i pastorałek, na który zaproszono wszystkich uczniów naszej szkoły. Tym samym, występujący wprowadzili publiczność w świąteczny klimat.
Kolędy towarzyszą nam praktycznie od wigilii Bożego Narodzenia do święta Chrztu Pańskiego, wypadającego w pierwszą niedzielę po 6 stycznia. W polskim kościele przyjęło się jednak, że można je śpiewać aż do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
Tradycja kolęd sięga XIII wieku, kiedy to grupy kolędników odwiedzały okoliczne wsie i gospodarstwa, prosząc o datki lub jedzenie, śpiewając przy tym religijne pieśni oraz składając gospodarzom życzenia.
W śpiewaniu kolęd wzięli udział uczniowie klasy 4 d oraz:
Sambor Siubdzia – flet prosty, klasa 4 d;
Bartłomiej Skiba – akordeon, klasa 5 d;
Antonina Skiba -  fortepian, klasa 8 d;
Mateusz Sobieraj – skrzypce, klasa 8 a;
Julia Holwek – dzwony rurowe, śpiew, klasa 8 c;
Chór w składzie: Abigail Jaros kl. 6 b, Laura Banaś – Prościewicz kl. 6 c, Natalia Adamska, Zuzanna Stępińska, Zuzanna Śmiałkowska, Sara Lorenc kl.5 c;
Pani Wioletta Sobieraj – gitara, przygotowanie uczniów, aranżacja muzyczna oraz dekoracje.
Życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia!

tekst i foto: W. Sobieraj
kolędowanie