Jak powstaje książka

Uczniowie klas 1-3 tuż po feriach uczestniczyli w warsztatach czytelniczych prowadzonych przez Panią Annę Kucharek. Podczas spotkań autorka książki przybliżała uczniom proces powstania książki na podstawie „Labiryntu” i zachęcała do pisania własnych książek. Dzieci były zainteresowane i wyniosły mnóstwo  nowych informacji. Pani Ania angażowała uczniów zadając pytania, pokazując materiały z procesu przygotowania i druku książki, pokazując na przykładach, czym i jak różnią się od siebie książki pod względem technicznym, dzieląc proces przygotowania książki na etapy i pokazując, kto i jak w tym procesie jest zaangażowany. Spotkanie było dla naszych najmłodszych uczniów bardzo ciekawym i nowym doświadczeniem za co bardzo dziękujemy autorce książki „Labirynt. Gdzie chowa się to, co warto odnaleźć”, a także zachęcamy do przeczytania.

tekst i foto: Magdalena Ściegienka, Katarzyna Janiszewska, Ewelina Jeż
na zajęciach