Sadzenie kwiatów w naszej szkole

Wiosna w tym roku nie za bardzo się do nas spieszy, a my jesteśmy już jej bardzo spragnieni. Tego dnia młodsi i starsi uczniowie ubrani byli w wylosowane wcześniej kolory, tak aby jak najszybciej przywołać do nas wiosnę. Było bardzo kolorowo i wesoło!!!
Jednym z działań związanych z obchodami pierwszego dnia wiosny jest sadzenie kwiatów przed szkołą. Posadzono około 300 cebulek różnych kwiatów m.in.: hiacyntów, żonkili, szafirków, tulipanów. Akcja sadzenia kwiatów wokół szkoły jest akcją cykliczną, która ma inspirować dzieci do troski o środowisko naturalne, a także do dbania o nasze otoczenie. Najważniejszym celem tego dnia, było ukształtowanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za jakość otaczającej przyrody. Akcja sadzenia kwiatków, która jest cyklicznym wydarzeniem, cieszy się zawsze dużym powodzeniem wśród wszystkich uczniów, zarówno małych jak i dużych, którzy z uśmiechem na twarzy oraz dużym zaangażowaniem sadzili swoje roślinki. Teraz już tylko pozostaje czekać na „kolorowe i barwne” efekty naszej pracy!
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
uczniowie