„Święta kolędą pisane” – przedstawienie dla Lumileds Polska

21 grudnia wystąpiliśmy na wigilii pracowników pabianickiego zakładu pracy Lumileds Poland. Uczniowie wraz z nauczycielami : Panią Renatą Klimek, Panem Krzysztofem Snochowskim oraz Panią Wiolettą Sobieraj udali się do budynku zakładu przy ulicy Partyzanckiej.
Widownia mogła usłyszeć między innymi kolędy z programu „Święta kolędą pisane”:
 „A ja czekam na Ciebie”, „Wśród nocnej ciszy“, „Bóg się rodzi”, „Gdy się Chrystus rodzi”,  , „Do szopy”,  „Przybieżeli do Betlejem“, „Gdy śliczna Panna“; „Mizerna, cicha”,  „Lulajże Jezuniu“, „Mędrcy świata, Monarchowie”, „Cicha noc”  oraz  piosenki: „Jest taki dzień”, „Tylko jedna jest taka noc” oraz „Tak, jak w Betlejem”.
Utwory były wykonywane z akompaniamentem fortepianu,  skrzypiec, akordeonu, fagotu, dzwonów rurowych oraz gitary.
 W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy 4 d oraz:
Sambor Siubdzia – flet prosty, klasa 4 d;
Bartłomiej Skiba – akordeon, klasa 5 d;
Nadia Bartkiewicz – fagot, klasa 6 b,
Antonina Skiba -  fortepian, klasa 8 d;
Mateusz Sobieraj – skrzypce, klasa 8 a;
Julia Holwek – dzwony rurowe, śpiew, klasa 8 c;

Chór w składzie: Abigail Jaros kl. 6 b, Laura Banaś – Prościewicz kl. 6 c, Natalia Adamska, Zuzanna Stępińska, Zuzanna Śmiałkowska, Sara Lorenc kl.5 c;
Pani Wioletta Sobieraj – gitara, przygotowanie uczniów, aranżacja muzyczna oraz dekoracje.
Przedstawienie bardzo się podobało, wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i świąteczne podarunki.

tekst i foto: W. Sobieraj
występy