Marzec w Kindlotece

1 marca 2023 r. odbyła się lekcja biologii w Kindlotece. Uczniowie klasy integracyjnej 6B utrwalali wiadomości o płazach korzystając z tabletów. Wykonywali również zadania z kart pracy. Pracowali tak efektywnie, że wszyscy otrzymali plusy.

tekst i foto: R. Bartosik
Zajęcia w Kindlotece Amazon klasy IId
uczniowie
STEM Kindloteka to program edukacyjny zrealizowany przez Amazon we współpracy ze stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Klasa 3b miała przyjemność pracować na macie edukacyjnej, wykorzystując zdobytą na lekcjach wiedzę dotyczącą programowania. Nauka podstaw kodowania już od najmłodszych lat jest bardzo ważna, bo wpływa na rozwój uniwersalnych kompetencji, takich jak logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, zdolność komunikowania się z innymi osobami i umiejętność pracy zespołowej.
Zajęcia w Kindlotece na macie edukacyjnej klasy 2b
uczniowie
Dnia 21 marca uczniowie klasy 4C uczestniczyli w zajęciach przyrody w Kindlotece. Dzieci korzystając z maty uczestniczyły w grze edukacyjnej, powtarzając zagadnienia dotyczące organizmu człowieka. Odpowiadając na pytania uczniowie wyszukiwali informację, korzystając z książki "Odyseja po ludzkim ciele", będącej na wyposażeniu Kindloteki. Lekcję prowadziła Ewa Widz.
na lekcji
W czwartek 30 marca klasa VA na lekcji religii odwiedziła Kindlotekę. Uczniowie skorzystali z tabletów, czytników i mapy edukacyjnej. Pomoce te umożliwiły dzieciom zapoznanie z przypowieścią o synu marnotrawnym oraz wykształciły umiejętność przeniesienia sensu przypowieści do codziennego życia. Uczniowie poszerzyli również słownictwo w zakresie nazywania cech charakteru. Podczas zajęć cała klasa była bardzo zaktywizowana, co przełożyło się na efektywne wyniki.