DZIEŃ PIZZY W KLASIE 3B

Jest taki dzień w roku, w którym nie liczymy kalorii, tylko delektujemy się ulubionym przez wszystkie dzieci i dorosłych daniem. Tak to pizza, pyszna, gorąca, na chrupiącym, puszystym cieście, z ulubionymi dodatkami. Jej święto celebruje się na całym świecie 9 lutego, a klasa 3b również w tym roku dołączyła do świętowania. Pizza w obecnie formie wywodzi się z Włoch, lecz placki z różnymi dodatkami znali już nawet starożytni Grecy.
Dzieci zapoznały się z historią pizzy, a także rozwiązywały tematyczne karty pracy dotyczące części mowy i sposobów ich odmiany. Przyszedł również czas na poczęstunek, pyszne pizze dla całej klasy przygotowały przewodnicząca klasy Michalina wraz z mamą, za co serdecznie dziękujemy.
Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze, a przepiękny dyplom będzie nam o tym cudownie spędzonym czasie przypominał.

tekst i foto: M. Bączał
klasa 3b