Dzień bez plecaka

W piątek, 31 marca w naszej szkole obchodzony był Dzień bez plecaka – z ang. „no backpack day”. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny, zabawny sposób. Warto wspomnieć, że celem tego dnia jest zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak.
Uczniowie naszej szkoły zapakowali swoje przybory szkolne, książki i drugie śniadanie w przeróżny sposób. Widzieliśmy w szkole sklepowe wózki, chlebaki, kosze na zakupy, poszewki na poduszki, kaski motorowe, pojemniki na ciasto, skrzynki na narzędzia, szafki, skrzynie i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia. Zobaczcie, jak sobie poradzić, gdy nie można wziąć plecaka.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
uczniowie