POMAGAMY INNYM! SZKOŁA PROMUJĄCA WOLONTARIAT

W październiku 2022 roku nasza szkoła przystąpiła do OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU: „POMAGAMY INNYM! SZKOŁA PROMUJĄCA WOLONTARIAT” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. W ramach konkursu uczniowie wykonywali szereg zadań związanych z wolontariatem i pomocom najbardziej potrzebującym.
Pierwsze zadanie polegało na wypełnieniu przez uczniów klas drugich i trzecich ankiety, której celem było pozyskanie informacji na temat wiedzy uczniów odnośnie wolontariatu.
W listopadzie zaangażowaliśmy się w obchody Światowego Dnia Ubogich, który obchodzony był w niedzielę 13 listopada 2022 roku. Wzięliśmy udział w akcji polegającej na przygotowaniu kanapek dla najbardziej potrzebujących i dostarczeniu ich na obchody światowego dnia ubogich w Łodzi.
Na początku grudnia 2022 r. został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas 1-3 Pomaganie jest fajne. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wszystkie prace biorące udział w konkursie zostały zaprezentowane w holu szkoły 5 grudnia w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Także w grudniu uczniowie klas czwartych włączyli się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowaną przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej, którem celem była sprzedaż świec wigilijnych.
W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom nawiązaliśmy współpracę z Przedszkolem Miejskim nr 13 w Pabianicach. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas odwiedzali przedszkolaków, aby czytać im książkę „Dobre uczynki Cecylki Knedelek”. Przedstawiona w książce historia, była okazją do wspólnych rozmów o pomaganiu i bezinteresownym czynieniu dobra.
Realizacja wszystkich zadań pozwoliła naszej szkole na uzyskanie CERTYFIKATU I TYTUŁU „POMAGAMY INNYM! SZKOŁA PROMUJĄCA WOLONTARIAT”!!!

tekst i foto: P. Jabłońska
uczniowie