Rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły

W dniach 6 - 8 marca 2023 roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Po trudnym okresie pandemii, w którym wszelkie formy integracji były zawieszone w tym rekolekcje, było to dla wszystkich wyzwanie: zarówno dla nauczycieli, uczniów, parafii jak i księdza rekolekcjonisty.
Rekolekcje poprowadzone były w trzech turach: na godz. 9.00 przyszli najmłodsi czyli klasy I-III, następnie klasy IV-VI na godz. 10.30, a po nich najstarsi tj. klasy VIII na godz. 12.00.
Pierwsze dwa dni (poniedziałek i wtorek) to spotkania i nauki rekolekcyjne, prowadzone przez ks. Pawła Skowrona – wikariusza z parafii Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach.  W środę skupiliśmy się na sakramencie pokuty i Eucharystii, która przepięknie podsumowała nasze trzydniowe dni skupienia w kościele św. Mateusza w Pabianicach.
Te trzy dni były dla nas czasem refleksji, wyciszenia i nawrócenia. Mogliśmy zatrzymać się, przeanalizować swoje postępowanie, inaczej spojrzeć na otaczający nas świat.

tekst i foto: R. Klimek, W. Sobieraj
rekolekcje