Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

W środę, 17 maja 2023r., w Auli Czerwonej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. W gronie laureatów, którzy odbierali nagrody i dyplomy wręczane przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, Waldemara Flajszera, był uczeń klasy 8C – Błażej Sarnik. Błażej uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najważniejszych i najtrudniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Na wszystkich etapach tegorocznego konkursu (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) zagadnienia znacznie wykraczały poza podstawę programową, zadania wymagały logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności sprawnego i bezbłędnego liczenia. Nielicznym udało się dotrzeć do etapu wojewódzkiego, znalezienie się w czołówce najlepszych matematyków w województwie i uzyskanie tytułu laureata to ogromne wyróżnienie.
Błażejowi przysługują teraz szczególne uprawnienia: otrzymuje roczną ocenę celującą z matematyki, jest zwolniony z części matematycznej egzaminu ósmoklasisty (zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu z matematyki najwyższego wyniku) oraz jest przyjmowany w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej.
Błażeja do konkursu przygotowała p. Iwona Sokół.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów matematycznych!!!

tekst i foto: I. Sokół/A. Sarnik
laureat