DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej WYSPA RADOŚCI  wyruszyli na wyprawę w poszukiwaniu zaginionych wysp i skarbów.‍
Podzieleni na grupy otrzymali mapki całego terenu szkoły.
Na mapie oznaczone były punkty, w których ukryto zagadki i tajemnicze wyspy.
Na pierwszej z nich zwanej ZATOKĄ PIRATÓW‍ dzieci odnalazły pirata, który zupełnie zapomniał jak nazywają się jego części ciała i elementy garderoby. Wszyscy sprawnie dopasowali słowa z wizerunkiem pirata i ruszyli dalej.
Na boisku szkolnym uczniowie odnaleźli ZASZYFROWANĄ SKRZYNIĘ, w której była zaszyfrowana zagadka słowna. Po rozwiązaniu zagadki ruszyli dalej.
W kolejnym miejscu odnaleźli LIST W BUTELCE i musieli z rozsypanych liter ułożyć 5 wyrazów.
W następnym miejscu zwanym ZATOKĄ SYREN‍, które wskazywała mapa ukryte były puzzle XXL. Wspólnymi siłami ułożyli obrazek z pirackiego świata i pognali na NIEBIESKĄ LAGUNĘ, na której stworzyli piękne kredowe rysunki przedstawiające wszystko co kojarzyło im się z WYSPĄ RADOŚCI.
Po rozwiązaniu wszystkich zagadek czekała na nich słodka niespodzianka .
Wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwi.
Super się bawiliśmy!

WSZYSTKIM DZIECIOM ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJSŁODSZEGO Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA