Dzień Sportu

W dniu 20.06.2023 Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami wychowania fizycznego oraz wychowawcami świetlicy szkolnej zorganizował spóźniony Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu.
Wszystkie klasy brały udział w rozgrywkach sportowych. Rozegrany został turniej piłki siatkowej pomiędzy uczniami klas VIII. Natomiast klasy IV, V i VI zmierzyły się w grze „Dwa ognie”.
Świetlica szkolna wraz z pedagogami przygotowała stoisko z sokami, wodą, mlekiem i słodkościami. Główną atrakcją stoiska była sztuczna krowa. Ponadto uczniowie mogli skorzystać z atrakcji plastyczno-sensorycznych takich jak: malowanie twarzy, malowanie farbami na foli spożywczej. Uczniowie mogli także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w pięknie udekorowanej ramce. Z głośników dobiegały dźwięki skocznej muzyki.
Dzieci wraz z wychowawcami powalczyli w rożnych konkurencjach sprawnościowych i szybkościowych. Były m.in.: kalambury, memory, malowanie papierowych koszulek, slalom z paletką do ping ponga, rzucaniem piłką do celu.
Uczniowie poszczególnych klas walczyli o tytuł najbardziej usportowionej klasy 2023r.
I miejsce zdobyła klasa 5A
II miejsce klasa 4A
III miejsce klasa 5B
W nagrodę uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
Nad przebiegiem całości czuwali nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy
z Samorządem Uczniowskim.
Samorząd Uczniowski, bardzo dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, żeby ten dzień był wyjątkowy.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
uczniowie