Obchody Dnia Ziemi w naszej Szkole

Światowy Dzień Ziemi, święto to przypomina nam o konieczności dbania o najbliższe środowisko. Ziemia to dom: ludzi, zwierząt i roślin. Działalność człowieka doprowadza do dewastacji planety. Skutki zanieczyszczeń są bardzo dotkliwe. Każdy z nas może i powinien prowadzić ekologiczny styl życia, który polega na egzystencji w zgodzie z naturą i troszczeniu się o przyrodę.
Bardzo ważne jest budzenie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody.
Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli włączyli się szereg działań promujących ideę ochrony środowiska. Tego dnia dzieci założyły zielone ubrania, na znak tego, że wszyscy chcemy aby nasza planeta była czysta i zielona. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą ich przyrodę. Dzieci pogłębiły swoje wiadomości na temat roślin i zwierząt żyjących na Ziemi, poznały podstawowe zasady ochrony przyrody oraz właściwe reagowanie na niszczenie środowiska przez rówieśników i dorosłych. Uczniowie posprzątali także teren wokół szkoły, gdzie w praktyczny sposób mogli wykorzystać swoja wiedzę na temat segregacji śmieci, wrzucając odpady do odpowiednich worków.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
obchody dnia ziemi