Kwiecień w Kindlotece

20 kwietnia 2023 r. uczniowie klas czwartych ze Szkolnego Koła Caritas, uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem urządzeń w Amazon STEAM Kindloteka. Tematem zajęć było życie świętej Faustyny Kowalskiej. Na początku uczniowie musieli odkodować temat przewodni zajęć, który brzmiał „Faustyna”. Posłużyła do tego mata edukacyjna do kodowania. Uczniowie musieli dojść do wyznaczonego miejsca na macie, gdzie czekało na nich pytanie z dziedziny religii.  Dobra odpowiedź oznaczała zdobycie jednej litery z hasła. Następnie na tabletach uczniowie wyszukiwali informacji na temat życia świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Po zapoznaniu się z jej życiorysem uczestniczyli w teście na platformie Kahoot, który rozwiązywali z wykorzystaniem tabletów. Edukacja przez zabawę, przy użyciu urządzeń z Kindloteki, ułatwiła w znacznym stopniu przyswojenie treści związanych z życiem świętej Faustyny Kowalskiej i świętem Miłosierdzia Bożego.

tekst i foto: P. Jabłońska
zajęcia w kidlotece