Maj w Kindlotece

31 maja 2023 r. uczniowie  z pierwszej grupy językowej klasy 5b uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem urządzeń w Amazon STEAM Kindloteka. Tematem zajęć były praktyczne ćwiczenia  z języka angielskiego, mające na celu podsumować wiedzę leksykalno-gramatyczną klasy 5.
Na początku uczniowie musieli wyszukać na tabletach przyimków miejsca i zastosować je odpowiednio w zdaniach tak, aby położenie wszystkich elementów w pokoju było zgodne z zamieszczonym na tablecie obrazkiem.
W dalszej części zajęć uczniowie wykorzystując zastosowane wcześniej przyimki miejsca próbowali złapać myszkę, która uciekając przed kotem ukryła się w różnych dziwnych miejscach.
Na koniec każdy z uczniów miał za zadanie stworzyć opis ulubionych czynności ośmiornicy wedle obrazków zamieszczonych na tabletach.
Edukacja z wykorzystaniem nowatorskich urządzeń cyfrowych pozwoliła poszerzyć kompetencje cyfrowe uczniów, a rozwiązywanie zadań stało się prostsze.
Przed uczniami kolejne zadania i dużo dobrej zabawy.

tekst i foto: M. Popłońska
na lekcji angielskiego

2 czerwca 2023 roku klasa 3c odwiedziła Kindlotekę.  Ze wszystkich dostępnych pomocy wybraliśmy książkę,  matę do kodowania oraz pytanie do Alexy.  Książkę  pt.: „Pszczoły”  Piotra Sochy zabrała nas w niesamowitą podróż do świata tych niewielkich latających stworzeń,  dostarczyła  wielu cennych informacji na temat żółto-czarnych owadów oraz pracy pszczelarza. Uczniowie dowiedzieli się z niej między innymi, jak zbudowane są pszczoły, jak wygląda ich dom i zwyczaje. Poznali różnego rodzaju miody, a także historię tych niezwykłych owadów. Na zakończenie dzieci odkodowały obrazek z wizerunkiem pszczoły a Alexa zaśpiewała piosenkę.

tekst i foto: K. Janiszewska
w kindlotece