MATMAMISTRZ 2023

Dnia 9 maja 2023r., o godzinie 800 w Szkole Podstawowej  nr 16 w Pabianicach rozpoczęła się kolejna edycja szkolnego konkursu matematycznego „MATMAMISTRZ 2023”. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszego matematyka w szkole na poziomie klas czwartych, piątych, szóstych i ósmych.
Do konkursu przystąpiło: 46 uczniów  w tym: z klas czwartych 14 uczniów, z klas piątych: 11 uczniów, z klas szóstych: 9 uczniów i z klas ósmych: 12 uczniów.
Uczniowie  mieli do rozwiązania 5 zadań w ciągu 90 minut. Punktację za zadania ustalały komisje konkursowe na każdym poziomie. Prace uczniów były kodowane i sprawdzane zgodnie z przyjętymi kryteriami.

Laureaci konkursu:

KLASY CZWARTE
I miejsce i tytuł „MATMAMISTRZA 2023 KLAS CZWARTYCH”
zdobyła uczennica klasy IV c –  Grudzińska Anna (opiekun p. Marta Wejman)
II miejsce zdobyła uczennica klasy IV c  – Brocka Zuzanna (opiekun p. Marta Wejman)
III miejsce zdobył uczeń klasy IV a–  Marunowski Krystian (opiekun p. Agnieszka Krzysztofik)
KLASY PIĄTE
I miejsce i tytuł „MATMAMISTRZA 2023 KLAS PIĄTYCH”
zdobył uczeń klasy V a  –  Krzyżewski Oskar(opiekun p. Agnieszka Krzysztofik)
II miejsce zdobył: uczeń klasy V  a – Zientala Antoni (opiekun p. Agnieszka Krzysztofik)
III miejsce zdobył: uczeń klasy V  a –  Tokarczyk Bartosz (opiekun p. Agnieszka Krzysztofik)
KLASY SZÓSTE
I miejsce i tytuł „MATMAMISTRZA 2023 KLAS SZÓSTYCH”
zdobył uczeń klasy VI b – Kulaziński Paweł (opiekun p. Iwona Sokół)
II miejsce zdobyła uczennica  klasy VI b  – Pabich Hanna (opiekun p. Iwona Sokół)
III miejsce zdobyła uczennica klasy VI b –  Kielan Maja (opiekun p. Iwona Sokół)
KLASY ÓSME
I miejsce i tytuł „MATMAMISTRZA 2023 KLAS ÓSMYCH”
zdobył uczeń klasy VIII c  - Sarnik Błażej (opiekun p. Iwona Sokół)
II miejsce zdobyła uczennica klasy VIII a  – Kozik Natalia (opiekun p. Iwona Sokół)
III miejsce zdobył uczeń  klasy VIII b –  Klimczak Wiktor (opiekun p. Danuta Daszyńska)

Indywidualne wyniki uczestników konkursu znajdują się u nauczycieli matematyki.
Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach matematycznych.

tekst i foto: D. Daszyńska/I. Sokół
rozdanie nagród