Miejskie i Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt

W dniu 24.04.2023r., na boisku bocznym MOSiR w Pabianicach, odbyły się Miejskie i Powiatowe Igrzyska dzieci w piłce nożnej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły: SP1 Pabianice, SP14 Pabianice, SP16 Pabianice, SP a’Paulo , Sp Bychlew oraz SP Lutomiersk.
Igrzyska rozpoczęły się fazą grupową, z której zespoły grały systemem „każdy z każdym”.
W półfinałowej rundzie zostały rozegrane dwa mecze, które wyłoniły powiatowych finalistów.
            Bardzo miło nam poinformować, że reprezentacja naszej Szkoły wygrywając lub remisując mecze zakwalifikowała się do ścisłego finału Igrzysk. Niestety, w meczu finałowym nasze dziewczęta musiały uznać wyższość koleżanek z Lutomierska. Tym samym zostały Mistrzyniami Pabianic oraz Wicemistrzyniami Powiatu Pabianickiego.
            Reprezentacja SP16, pod kierunkiem p. A. Stępińskiej i p. D. Gwiazdowskiej, wystąpiła w następującym składzie:
·        Judyta Florczak 6C – bramkarka
·        Wiktoria Cander  4Ai