Projekt “Klimat dla Młodych”

Każdego dnia podejmujemy wiele decyzji mających wpływ na środowisko wokół nas.

Dokonujemy wyboru tego co jemy, jakie relacje tworzymy z innymi ludźmi, jak traktujemy zwierzęta,

A także jak podchodzimy do kwestii ochrony środowiska, dbania o planetę oraz klimat.

Nasze wybory świadczą o wartościach, którymi kierujemy się w życiu. Może warto zmodyfikować niektóre przyzwyczajenia i zachowania, aby stały się bardziej przyjazne dla środowiska i klimatu.

Społeczność naszej szkoły przystąpiła do projektu edukacyjnego UNICEF „Klimat dla Młodych”.

Celem projektu jest kształtowanie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie znaczenia ekologicznego stylu życia, inspirowanie do podejmowania aktywności w obszarze ochrony środowiska i ekologii, uświadomienie, że cała społeczność szkolna może aktywnie włączać się w działania dotyczące klimatu w swoich społecznościach lokalnych.

W trakcie realizacji projektu zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne przygotowane w oparciu o materiały udostępnione przez UNICEF.

Ponadto można było obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów związaną z Projektem “Klimat dla Młodych”.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
prace plastyczne