POKAZ SZTUK WALKI

Dnia 19 kwietnia 2023r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcji pokazowej Szkoły Sztuk Walki „Warrior” z Łodzi. Gościliśmy właściciela i głównego instruktora szkoły – p. Roberta Karpińskiego, trenera Matę Sriruka z Tajlandii oraz ich zawodników.
Szkoła ta prowadzi zajęcia m.in. z Jeet Kune Do, Muay Thai, Street Defence System. Zawodnicy biorą udział w mistrzostwach Polski, Europy i świata, zdobywając medalowe miejsca.
Pokaz rozpoczął się tańcem Muay Thai, który wykonał trener Mata. Następnie uczniowie z klas 4-8 zapoznali się z elementami treningu wschodnich sztuk walki (tarczowanie, sparing, klincz), które śledzili z dużym zainteresowaniem. Ochotnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności w treningu siłowym. Cały pokaz opatrzony był komentarzem trenera Roberta.
Dziękujemy trenerom oraz ich uczniom za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć.
Wydarzenie to dało nam dużo radości i pozytywnej energii. Być może zachęci również do aktywności fizycznej i podjęcia nauki sztuk walki.
Organizacją zajęli się: p. Tomasz Zawada, p. Tymon Trzeszczak, p. Katarzyna Jurek.

tekst i foto: K. Jurek/T. Trzeszczak
pokaz sztuk walki