Światowy Dzień Jabłka

28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Jabłka. Wszyscy w tym dniu zajadali się zdrowymi, soczystymi jabłuszkami. Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania jabłek. Nasz kraj należy przecież do największych producentów jabłek w Europie!

Z okazji „Dnia Jabłka” Pan Jacek Prokopczyk przedstawiciel Firmy „Junior” realizujący działania w ramach „Programu dla szkół” , który jest unijnym projektem koordynowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, dostarczył dla całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły przepyszne jabłka i soki jabłkowe. W klasach młodszych odbyły się lekcje, których motywem przewodnim były oczywiście jabłka. Na głównym korytarzu szkoły przy specjalnie przygotowanym stanowisku dyżurowały wolontariuszki Szkolnego Klubu Wolontariusza, które z wielkim uśmiechem na twarzy zachęcały wszystkich zarówno małych jak i dużych, do skosztowania przepysznych i zdrowych jabłek.

W tym dniu królował kolor czerwony, były też zagadki tematyczne i rebusy. Ponadto każdy uczeń mógł pamiątkowo zapisać na specjalnej planszy wszystko co kojarzy mu się z jabłkiem :)
tekst i foto: M. Pintera-Wall
jablko