AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA" W NASZEJ SZKOLE

W tym roku nasza szkoła ponownie przyłączyła się do akcji „Sprzątanie świata”. Tegoroczne hasło akcji to - „Ja sprzątam świat” i pod tym tytułem uczniowie wszystkich klas przygotowywali plakaty dotyczące ochrony środowiska. Prace uczniów można było podziwiać na głównym korytarzu szkoły. Ponadto w klasach odbywały się zajęcia edukacyjne, które miały za zadanie zbudowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego W ciągu całego tygodnia uczniowie poszczególnych klas zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i worki na śmieci wyruszyli aby sprzątać okolice szkoły. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.

Akcja Sprzątanie Świata Polska 2023 inicjuje także w naszej szkole coroczne działania w ramach szeroko pojętej edukacji środowiskowej, które w roku szkolnym 2023/2024, podobnie jak w poprzednim, skupią się wokół problemów ekocyrkularności oraz promowania postawy zero waste. Serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom, którzy wykazali chęć, by zadbać o otaczające nas środowisko.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
dziecko