Turniej propagujący sport zapaśniczy

Dnia 06.10.23r. w SP8 w Pabianicach odbył się turniej  propagujący sport zapaśniczy pod nazwą: „Suples - promocja zapasów”. Był to jeden cyklu  turniejów organizowanych w całej Polsce przez Akademię Zapasów Józefa Tracza – trzykrotnego medalisty igrzysk olimpijskich z Seulu 1988, Barcelony 1992 i Atlanty1996 oraz trzykrotnego wicemistrza świata, który  także poprowadził ten turniej. Koordynatorem zawodów w Pabianicach był Grzegorz Szyszka trener zapasów w PTC.

Turniej miał charakter zespołowy, a uczestnicy   rywalizowali w  przeciąganiu liny, wypychaniu z materaca, biegu slalomem, wyrywaniu piłki FITBALL oraz grze- kółko i krzyżyk. Konkurencje  wymagały od zawodników umiejętności logicznego myślenia, zwinności, szybkości, siły i umiejętności współdziałania w grupie.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów . Szkoła Podstawowa nr 16 w Pabianicach  zajęła  w nim III miejsce które wywalczyli: Victoria Cander 5a, Liliana Mik 5a, Nadia Bamberska 5b, Kalina Kosik 5b, Marcel Kazimierczak 5a,Aleksander Muszyński 5a, Bartosz Borowiec 5b i Kajetan Chorąży 4b

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki i medale.

Opiekunowie Aneta Stępińska i Tomasz Zawada.

tekst i foto: A. Stępińska, T. Zawada
Zapasy