Sukces Abigail Jaros

W dniach 6 – 9 listopada 2023 roku, odbył się I Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Łodzi. Po dwóch dniach przesłuchań, jury wyłoniło laureatów w kilku kategoriach.

W konkursie, naszą szkołę reprezentowały dziewczęta:
Natalia Adamska – 6 c,
Abigail Jaros – 7 c,
Zuzanna Stępińska – 6 c.

Miło nam poinformować, iż nasza uczennica Abigail Jaros zajęła III miejsce w kategorii: soliści starsi. Wystąpiła w koncercie laureatów, który odbył się w szkole podstawowej nr 204 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łodzi.

Koncert był uroczystą galą, na którą przybyli m.in. Kurator łódzki, prezydent miasta Bełchatowa, przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi, środowisk kombatanckich, łódzkie media i wielu innych dostojnych gości.

Koncert był jednocześnie uroczystą akademią z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie tej szkoły przygotowali montaż słowno – muzyczny związany z tą rocznicą.

Każdy laureat wykonał jeszcze raz, jedną ze swoich pieśni w konkursie.
Abi zaśpiewała piękną piosenkę pt.: „Warszawo ma” i otrzymała gromkie brawa.
Na koniec wszyscy posilili się gorącą zupą i słodkim ciastem.

Opiekę nad uczennicami sprawowała Pani Wioletta Sobieraj.

Serdecznie gratulujemy Abi i życzymy jeszcze wielu sukcesów !

tekst i foto: W. Sobieraj
piosenka