Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w naszej szkole.

W środę 29 listopada Samorząd Uczniowski wraz z klasą 5C i wychowawczynią p.Kamilą Siwiaszczyk zorganizował w naszej szkole wyjątkowy dzień, który przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana, w sali nr 13, która na ten jeden dzień zamieniła się na salon wróżb, czuć było wyjątkową atmosferę pełną czarów i magii.

Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Mało kto wierzy w moc wróżb, są jednak tacy, dla których andrzejkowe wróżby to przede wszystkim tradycja.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
andrzejki