„Piosenki Stanu Wojennego”

Dnia 4 grudnia uczennica naszej szkoły Abigail Jaros, pod opieką pani Wioletty Sobieraj, wzięła udział w 14 edycji konkursu muzycznego „ Piosenki stanu wojennego”.

Konkurs skierowany był do młodzieży z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa łódzkiego.

Przesłuchania zorganizowane zostały w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Młodzież prezentowała utwory z czasów stanu wojennego w Polsce powstałe do roku 1983. Wśród prezentowanych utworów znalazły się piosenki J. Kaczmarskiego, J. Pietrzaka, J. Wójcickiego, P. Gintrowskiego. Nie zabrakło też takich autorów jak Marek Grechuta, a nawet Maanam.

I właśnie utwór pt. „Nocny patol” zespołu Maanam brawurowo wykonała Abigail Jaros.
Abigail uczęszcza do klasy 7 b i rozwija swoje pasje. Jedną z nich jest śpiew.

W eliminacjach wzięło udział około stu uczniów z całego województwa .
Było to nowe doświadczenie naszej uczennicy!

Brawo!

tekst i foto: W. Sobieraj