Niecodzienne spotkanie z Wisławą Szymborską

Mijający rok 2023 Sejm RP ogłosił Rokiem Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się trzygodzinne warsztaty dla klas siódmych.

Najpierw uczniowie obejrzeli prezentacje poświęcone twórczości poetki, dowiedzieli się ciekawostek z jej życia oraz poznali nowy gatunek poezji – lepieje. (Nazwa została utworzona przez sekretarza poetki Michała Rusinka.)

Przez kolejną godzinę tworzyli własne dwuwiersze na temat szkoły, zbliżających się świąt, kolaże oraz portrety lub karykatury Noblistki.

Na koniec wysłuchali recytacji wybranych wierszy Szymborskiej w wykonaniu Róży Paszkiewicz – naszej absolwentki oraz Julii Sobczak i Antoniego Wójtowicza z klas szóstych.

Wzorując się na poetce, poloniści zorganizowali dla uczniów loteryjkę fantową z zabawnymi nagrodami.

Warsztaty kończące Rok Wisławy Szymborskiej zaliczamy do udanych.

tekst i foto: M. Bielecka, I. Zakrzewska
szymborska