W podróży ze skrzypcami…

Klasa 3c w akcji „ Książka z klasą” otrzymała od darczyńcy piękną książkę o życiu Henryka Wieniawskiego, który był światowej sławy skrzypkiem i kompozytorem. Z zapartym tchem uczniowie słuchali kolejnych rozdziałów.

Swoją klasę na chwilę zamienili w pracownię lutniczą, wykonując papierowe modele skrzypiec, uczestniczyli online w koncercie symfonicznym, za pomocą aplikacji Earth podróżowali do miejsc, w których grał koncerty Henryk Wieniawski. Mieli także możliwość spróbować swoich sił w graniu na prawdziwych skrzypcach pod okiem mamy Pawła, która poprowadziła bardzo ciekawą lekcję muzyki.

Swoją przygodę z lekturą udokumentowali za pomocą sketchnotki, którą powiesili na szkolnym korytarzu.

Dziękujemy darczyńcy za ciekawą lekturę, która pokazała, że warto spełniać swoje marzenia.

tekst i foto: A. Herszel- Pościk
ksiazkaskrzypce