Adwokaci Rozjaśniają Prawo - warsztaty edukacyjne z uczniami - dyskryminacja mniejszości, przemoc pośrednia, przemoc rówieśnicza.

Już po raz kolejny mury naszej szkoły odwiedziła zaprzyjaźniona Pani Adwokat, Ewa Trela-Rutkowska. Tym razem uczniowie klas VII mieli okazję uczestniczyć w dwugodzinnych warszatach dotyczących dyskryminacja mniejszości, braku tolerancji, przemoc pośrednia oraz przemoc rówieśniczej. Uczniowie na krótką chwilę mogli się wcielić w rolę świadka zdarzenia, przesuchującego, obserwatora i protokolanta. Ponadto obejrzeli film opracowany przez Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego - PRZEMOC ! REAGUJ !

Pamietaj !

Jeżeli widzisz lub wiesz o poważnym zagrożeniu życia lub zdrowia dziecka, nie zastanawiaj się – natychmiast wezwij policję, dzwoniąc pod numer 112 lub 997!

112 – ogólny numer alarmowy. Pracownik przekaże Twoje zgłoszenie do odpowiednich służb ratunkowych – policji, pogotowia ratunkowego lub straży pożarnej.

997 – numer alarmowy policji. Zadzwonisz do najbliższej jednostki.

Numery alarmowe 112 i 997 są bezpłatne i czynne całą dobę.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
warsztatyadwokat