Szkolna Akcja WOŚP

Jak w roku ubiegłym, tak i w tym, nasza szkola grała razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.  32 Finał przebiegał pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!" Zebrane podczas 32 finału WOŚP środki przeznaczone zostaną na zakup urządzeń dla oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Samorząd Uczniowski włączył się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na korytarzu szkolnym puszka z serduszkiem przechodziła z rąk do rąk, zarówno starszych jak i młodszych wolontariuszy by każdy mógł, choć przez chwilę, działać na rzecz WOŚP. Do puszki powędrowały banknoty 100, 50 i 20 złotowe oraz monety, te ostatnie bardzo często pochodziły z dziecięcych skarbonek. Czerwone serduszka stały się symbolem wielkiego serca i chęci do wspólnego pomagania innym.

Na głównym korytarzu szkoły został zorgaznizowany punkt sztabu Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy gdzie wolontariusze przeprowadzili licytacje gadzetów WOŚP. Licytowano koszulki, czapki, kalendarze, breloczki, magnesy, ramki do zdjęć, worki i wiele innych rzeczy. Także nauczyciele przygotowali specjalne vouchery, które można było wylicytować na szkolnej aukcji min: voucher na niezłykłą lekcję języka angielskiego i niemickiego, bilet do kina dla 2 osób z wyjątkową osobą lub niespodziankę przygotowaną przez samą Pania Dyrektor Ilonę Paszkiewicz , który został wylicytowany za najwyższą kwotę. Każdy, kto brał udział w licytacjach, musiał przyznać, że dobrze sie przy tym bawił i sama licytacja sprawiła uczniom mnóstwo radości i frajdy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji za bezinteresowną pomoc, empatię, zaangażowanie, wytrwałość, entuzjazm, hojność i szczodrość.

DZIĘKUJEMY ŻE BYLIŚCIE Z NAMI :)

tekst i foto: M. Pintera-Wall
woś[