„Kompas Kreatywności”

„Kompas Kreatywności” to program stworzony w ramach projektu „Kreatywna Polska” przez naukowców Uniwersytetu Wrocławskiego, którego celem jest rozwijanie kreatywności u uczniów pierwszego etapu edukacji szkolnej.

Klasa 3c miała okazję testować zajęcia prowadzone w oparciu o scenariusze przygotowane przez światowej sławy specjalistów w ramach realizowanej innowacji. Razem z innymi 100 klasami z całej Polski nasi uczniowie podróżowali po Europie. Poznawali nie tylko zabytki, kulturę, ale przed wszystkim rozwijali swoją kreatywność, współpracę w grupach, komunikatywność i otwartość na odmienne postrzeganie świata.

Wśród tematów zajęć znalazły się: kaszubskie stolemy, tort Sachera, bułgarski jogurt, estońskie huśtawki, Wieża Eiffla, zwycieska Nike, islandzkie mikołaje i elfy, koty z wyspy Man, most wróżek, portugalskie żółte tramwaje, szwajcarskie zegarki, lapońskie pory roku, potwór z Loch Ness, Mona Lisa, włoska geografia kształtów, grecka olimpiada, budowle Gaudiego, pierwsi odkrywcy nieznanego lądu, gród Kraka, detektywi z Londynu, austriacki bal w operze i koncert noworoczny oraz holenderska zagadkowa maszyna.

Wszystkie zajęcia były prawdziwą przygodą. Bardzo dziękujemy twórcom programu za możliwość testowania tak ciekawego programu, który od września będzie dostępny dla wszystkich nauczycieli i ich klas w całej Polsce.

tekst i foto: A. Herszel-Pościk
Kompas kreatywnosci.