MIKOŁAJ KACPRZAK - NASZ CZŁOWIEK W ŚWIECIE MOTOCROSSU!!

Chcielibyśmy przedstawić „zwykłego” ucznia SP16, z niezwykłymi zainteresowaniami. Mikołaj Kacprzak z kl.7Bi od najmłodszych lat uprawia, mało znany szerszej publiczności, sport – ściga się na motocyklu crossowym z rywalami.

Motocross to terenowa odmiana wyścigów motocyklowych, rozgrywanych na zamkniętych torach. Trasa wyścigu najczęściej jest usypana z piasku, ziemi bądź gliny. Zawodnicy ruszają z jednej linii. Wygrywa ten zawodnik, który w wyznaczonym czasie pokona najwięcej okrążeń. Motocross wymaga precyzyjnej kontroli nad motocyklem. Zawodnicy muszą balansować, hamować, przyspieszać i prowadzić motor w trudnym terenie. Średnia prędkość podczas zawodów w klasie, w której ściga się Mikołaj to ponad 50 km/h. Dlatego tak ważna jest sprawność fizyczna, siła ramion oraz stalowa kondycja i głowa nie od parady.

Na co dzień, Mikołaj jest jednym z zawodników Klubu Motorowego w Strykowie. Swoją przygodę z motocyklami crossowymi zaczął w wieku 6 lat. Wtedy rodzice kupili mu pierwszy motocykl – tzw. chińczyka. Wraz z wiekiem i umiejętnościami, zawodnicy muszą wymieniać swoje „stalowe rumaki”. Od 7 roku życia zaczął jeździć na KTM 50cm. Później była jeszcze Husqvarna 50cm i Yamaha 65cm. W tej chwili Mikołaj ma już swój piąty motocykl – aktualnie o pojemności silnika 85cm. Jako licencjonowany zawodnik Polskiego Związku Motorowego bierze udział w zawodach strefowych, Mistrzostwach Polski czy Pucharze Polski. W jego hobby zaangażowana jest cała rodzina – treningi bowiem odbywają się na klubowym torze w Strykowie oraz innych obiektach w Polsce.

Jesteśmy dumni, że wśród społeczności szkolnej mamy ucznia, który rozsławia naszą Szkołę na ogólnopolskich arenach. Podziwiamy pasję Mikołaja i życzymy Mu wielu sukcesów!!

P.S. Najbliższe zawody, w których Mikołaj weźmie udział to Puchar Polski i Mistrzostwa Strefy Polski Centralnej w Strykowie 11-12.05.2024.

W imieniu Mikołaja zapraszamy.

tekst i foto: D. Gwiazdowska

MIKOŁAJ KACPRZAK - NASZ CZŁOWIEK W ŚWIECIE MOTOCROSSU!!