ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ W KLASIE 1C

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ. W tym nadzwyczajnym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy 1c. Dzieci miały okazję obejrzeć film edukacyjny, który w przystępny sposób przybliżył im życie i znaczenie pszczół w ekosystemie. Uczyli się również korzystać z książek przyrodniczych, aby
wyszukać jak najwięcej informacji dotyczących tych niezwykle pożytecznych owadów. Kolejnym punktem programu było oglądanie kultowej bajki "Pszczółka Maja". Dzieci z zachwytem śledziły przygody sympatycznej pszczółki i jej przyjaciół, co stanowiło doskonałe uzupełnienie wcześniejszych zajęć edukacyjnych. W ramach plastyki uczniowie mieli możliwość wykazać się kreatywnością, a na informatyce odbyło się kodowanie, pod którym kryły się urocze pszczółki. Ta interaktywna zabawa nie tylko dostarczyła dużo radości, ale również pozwoliła na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i pracy z komputerem.

Obchody Światowego Dnia Pszczoły były świetną okazją do nauki przez zabawę oraz rozwijania w dzieciach świadomości ekologicznej.

tekst i foto: M. Bączał
ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ W KLASIE 1C