KONKURS MATEMATYCZNY "MATMAMISTRZ 2024"

Dnia 14 maja 2024r., o godzinie 8:00 w Szkole Podstawowej nr 16 w Pabianicach rozpoczęła się kolejna edycja szkolnego konkursu matematycznego „MATMAMISTRZ 2024”. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszego matematyka w szkole na poziomie klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych.

Do konkursu przystąpiło: 46 uczniów w tym: z klas czwartych 11 uczniów, z klas piątych: 16 uczniów, z klas szóstych: 14 uczniów i z klas siódmych: 5 uczniów. Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań w ciągu 90 minut. Punktację za zadania ustalały komisje konkursowe na każdym poziomie. Prace uczniów były kodowane i sprawdzane zgodnie z przyjętymi kryteriami.

Laureaci konkursu:

KLASY CZWARTE:
I miejsce i tytuł „MATMAMISTRZA 2024 KLAS CZWARTYCH” zdobył uczeń klasy IV c – Madej Miłosz
II miejsce zdobyła uczennica klasy IV a – Lisowska Nikola
III miejsce zdobyła uczennica klasy IV b – Kijowska Nina

KLASY PIĄTE
I miejsce i tytuł „MATMAMISTRZA 2024 KLAS PIĄTYCH” zdobyła uczennica klasy V c – Brocka Zuzanna
II miejsce zdobyła uczennica klasy V b – Dorożyńska Zuzanna
III miejsce zdobył: uczeń klasy V a – Marunowski Krystian

KLASY SZÓSTE
I miejsce i tytuł „MATMAMISTRZA 2024 KLAS SZÓSTYCH” zdobył uczeń klasy VI a – Zientala Antoni
II miejsce zdobył uczeń klasy VI a – Marunowski Radosław
III miejsce zdobyła uczennica klasy VI b – Jach Maja

KLASY SIÓDME
I miejsce i tytuł „MATMAMISTRZA 2024 KLAS SIÓDMYCH” Zdobyła uczennica klasy VII a - Grzelak Zuzanna
II miejsce zdobył uczeń klasy VII b – Kulaziński Paweł
III miejsce zdobył uczeń klasy VII c – Pudlik Norbert

Indywidualne wyniki uczestników konkursu znajdują się u nauczycieli matematyki. Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych konkursach matematycznych.

tekst i foto: A. Rybarczyk
KONKURS MATEMATYCZNY "MATMAMISTRZ 2024"