KONKURS MARYNISTYCZNY POLSKA LEŻY NAD BAŁTYKIEM

Ahoj młodzi żeglarze!

Sześcioro uczniów pabianickich szkół w drugiej połowie sierpnia popłynie w rejs po Bałtyku. To nagroda w konkursie marynistycznym „Polska leży nad Bałtykiem” w ramach programu „Jestem the best”.

Co rok organizuje go, wspólnie z magistratem i starostwem, Pabianicki Klub Sportów Wodnych. Uczestnicy muszą wykazać się w teście znajomością geografii Polski i państw morza Bałtyckiego, jego fauny i flory, polskiej historii morskiej, a także podstawowego nazewnictwa żeglarskiego i nawigacji morskiej.

W gronie laureatów konkursu są zawsze uczniowie szkół podstawowych. W tym roku nasza szkołę reprezentowała uczennica z klasy 7 B Abigail Jaros, która wygrała szkolne eliminacje i tym samym w sierpniu wyruszy w tygodniowy rejs po Bałtyku. Podsumowaniem wspaniałej przygody będzie przygotowanie przez Abi prezentacji multimedialnej z wyprawy. Rejs daje możliwość zdobycia nowego doświadczenia, uczy pracy w grupie, daje okazję zgłębienia tajników żeglarstwa. Powodzenia Abi :)

tekst i foto: M. Pintera-Wall
Konkurs marynistyczny.