WARSZTATY W KLASIE 3D ORAZ 3C

W dniu 05.06 i 06.06 klasę 3D i 3C odwiedził znany artysta z Pabianic - Pan Adam Wirski „Kruk" i przygotował wspaniałe warsztaty dla uczniów.

„Kruk” opowiadał o swojej pracy, o pięknych i kolorowych muralach na ścianach budynków w Pabianicach i innych miastach. Omawiał swoje prace, które często przedstawiają różne postacie, zwierzęta i fantastyczne sceny przyciągające wzrok. Mają sprawiać, że miejsca, w których się znajdują, stają się bardziej interesujące i żywe. Opowiadał, iż ważne jest to, aby murale niosły ze sobą różne przesłania. Czasami są to prace związane z historią miasta, a innym razem obrazy, które mają skłonić nas do refleksji nad różnymi problemami społecznymi. Jego sztuka jest pełna detali i emocji, dzięki czemu każdy jego mural jest wyjątkowy. Po wykładzie Pana Adama dzieci przystąpiły do wspólnego tworzenia muralu. Klasa 3C przygotowała mural nawiązujący do historii Pabianic – Dwór Kapituły Krakowskiej, klasa 3D – abstrakcję. Przy pracy było bardzo dużo radości i rozmów.

Street art Adama Wirskiego sprawia, że nasza codzienność staje się bardziej kolorowa i inspirująca. Pokazuje nam, że sztuka może być obecna wszędzie wokół nas, nie tylko w galeriach i muzeach. Może także przypominać nam o ważnych wartościach i historiach związanych z naszym otoczeniem.

Dziękujemy! :)

tekst i foto: P. Wendler