DZIEŃ TRUSKAWKI W KLASIE 1C

Ogólnopolskie Święto Truskawki zagościło w klasie 1c. Zapach i aromat tych smacznych owoców zwiastuje nadejście wyczekiwanego lata. Uczniowie na lekcjach dowiedzieli się o właściwościach zdrowotnych truskawek oraz jak bardzo ważny jest udział owoców oraz warzyw w codziennej diecie. Gościem specjalnym była u nas pani Renata Bartosik, która opowiedziała interesujące fakty o truskawce z botanicznego punktu widzenia.

Dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy przygotowali sadzonki i różnorodne truskawkowe przysmaki, nauczycieli oraz uczniów, udało się stworzyć wspaniałą atmosferę pełną nauki i zabawy. Zwieńczeniem Dnia truskawki było wspólne sadzenie roślin w klasowym ogródku oraz przepiękna praca plastyczna.

Było pysznie, zdrowo i kolorowo!
tekst i foto: M. Bączał
DZIEŃ TRUSKAWKI W KLASIE 1C