PROGRAM EDUKACYJNY "AKADEMIA LUBELLA"

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Akademia Lubella". Program skierowanego jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu.

W ciągu całego roku szkolnego uczniowie mieli okazje uczestniczyć w zajęciach na temat zdrowego stylu życia, komponowania wartościowych posiłków i niemarnowania żywności, a także wartości płynących ze wspólnego ich spożywania. Wychowawcy przeprowadzili lekcje według specjalnie przygotowanych materiałów dydaktycznych. Materiały dydaktyczne Akademii Lubella były kreatywne i przygotowane w atrakcyjnej formie. Zostały opracowane wraz z ekspertami nie tylko ds. żywienia, ale też nauczania i skonstruowane w taki sposób, żeby inspirować i pokazywać dzieciom, że tematyka żywieniowa może być naprawdę ciekawa. Podczas zajęć uczniowie przygotowywali również przykładowe, dzienne jadłospisy, które zostały przeanalizowane pod kątem kaloryczności i wartości odżywczych. Podsumowaniem akcji była wystawa plakatów, przygotowanych przez uczniów na temat zdrowego odżywiania. Za udział w programie nasza szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w programie edukacyjnym Akademia Lubella w roku szkolnym 2023/2024.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
PROGRAM EDUKACYJNY "AKADEMIA LUBELLA"