ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE Z FUNKCJONARIUSZEM STRAŻY MIEJSKIEJ

Jak co roku, w ramach działań profilaktycznych, pedagodzy szkolni zaprosili do współpracy Funkcjonariuszy Straży Miejskiej p. Pawła Zyska, który przeprowadził szereg zajęć edukacyjno- profilaktycznych z uczniami. Zajęcia, które realizują funkcjonariusze Straży Miejskiej są zawsze dostosowane do poziomu słuchaczy oraz do potrzeb danej klasy.

Bieżąca tematyka spotkań dotyczyła bezpieczeństwa w domu, w szkole oraz podczas wakacji, odpowiedzialności prawnej osób nieletnich, profilaktyka agresji, unikania różnego rodzaju zagrożeń, np. w kontaktach z osobami obcymi, tolerancji oraz bezpieczeństwa w Internecie. Wiedza i umiejętności jakie uczniowie zdobyli podczas warsztatów, pozwolą im w przyszłości właściwie reagować w sytuacjach zagrożenia.

Należy pamiętać, że zajęcia ze strażnikami mogą być pomocą w procesie wychowawczym, ale go nie zastępują, lecz wspierają wiedzą w temacie tak ważnym dla wszystkich wychowawców, jakim jest bezpieczeństwo uczniów.

Dziękujemy Panu Pawłowi - Funkcjonariuszowi Straży Miejskiej za współpracę.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE Z FUNKCJONARIUSZEM STRAŻY MIEJSKIEJ