MARIA KRUPSKA i IGA ROZWANDOWICZ - NASZE UCZENNICE Z SUKCESAMI NA ŚWIATOWYCH ARENACH

Chcielibyśmy przedstawić "zwykłe" uczennice Szkoły Podstawowej nr 16 w Pabianicach, z niezwykłymi talentami i osiągnięciami.

Maria Krupska z klasy 6Bi od najmłodszych lat uprawia tańce standardowe oraz tańce latynoamerykańskie. Jak sama mówi:" najwięcej frajdy odnajduje w widocznych postępach tanecznych, co motywuje mnie jeszcze bardziej do dalszej pracy". Marysia jest prawdziwym dowodem na to, że ciężka praca nad sobą, pasja oraz determinacja prowadzą do sukcesu. W czerwcu 2024 roku Maria zajeła 1. miejsce w kategorii 12-13 (Junior 1) Open LA Solo Dance, na turnieju Polish Open Championships- Polskiego Towarzystwa Tanecznego, zostając tym samym mistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich, ponadto do sukcesów Marysi nalezą: WDO World and European Championships- I miejsce oraz I miejsce Grand Prix Polski na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Rędziny 2024.

Koleżanka Marysi, Iga Rozwandowicz, również uczennica klasy 6Bi naszej szkoły jest równie doskonałym przykładem i dowodem na to,że ciężka praca i pasja potrafi prowadzić do sportowych sukcesów. Iga bowiem , od najmłodszych lat pasjonuje się żeńską koszykowką. Do sukcesów Igi nalezą: mistrzostwo województwa łódzkiego U -15 ( rocznik 2009 i młodsze), mistrzostwo województwa łódzkiego oraz V-ce mistrzostwo Polski na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Ponadto Iga, będąc wybraną do najlepszej piątki Mistrzostw Polski "All Stars", zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki w Paryżu. Była to pierwsza wygrana od 26 lat drużyny spoza Francji.

Jesteśmy dumni, że wśród społeczności szkolnej mamy uczennice, które rozsławiają naszą Szkołę na światowych turniejach. Podziwiamy pasję Igi i Marysi oraz życzymy naszym uczennicom wielu sukcesów.

tekst i foto: M. Popłońska