Lekcja w kinie

Uczniowie klas 6 b, 5 a, 5 b, 5 d poszli do kina na prelekcję oraz film pod wspólnym tytułem: Czy social media mogą być toksyczne?

Uczniowie podczas tej lekcji odkryli znaczenie słowa toksyczne; poznali pierwsze medium społecznościowe; dowiedzieli się, co oznacza: catfishing, cyberbullying multitasking; zrozumieli jak działa bańka informacyjna i dlaczego social media nas w niej zamykają; zobaczyli jak media społecznościowe zmieniają sposób komunikacji; przekonali się, co robić, żeby media społecznościowe nie wpływały negatywnie na nasze życie.

Była to bardzo pouczająca lekcja. W drugiej części obejrzeli film pt.: „Dancing Queen”. Film opowiada o przyjaźni, samoakceptacji, pierwszym uczuciu 12 letniej Minie, która zakochując się zapomina o tym, że wcale nie umie tańczyć. Perypetie dziewczynki z tym związane, zaakceptowanie samej siebie doprowadziły do zrozumienia co jest najważniejsze wżyciu.

tekst i foto: W. Sobieraj
Lekcja w kinie.