Warsztaty dotyczące tradycji wielkanocnych w Muzeum Miasta Pabianic

Dnia 7 marca klasa 2A pod opieką wychowawcy p. Agnieszki Jaksy i nauczyciela wspomagającego p. Ewy Widz uczestniczyła w warsztatach dotyczących tradycji wielkanocnych w Muzeum Miasta Pabianic. Uczniowie zapoznali się historią obchodów tego święta na przestrzeni wieków, obejrzeli dawne śmigusówki, a także piękną kolekcję palm, pisanek, kraszanek, wycinanek. Ciekawa multimedialna prezentacja pokazała zwyczaje Niedzieli Palmowej oraz Wielkiej Nocy.

Dzieci dowiedziały się dlaczego jajko jest symbolem tych  świąt, a także dlaczego data Wielkiejnocy jest co roku inna. Spotkanie zakończyły warsztaty plastyczne, podczas których każdy wykonał ozdobę świąteczną. Zajęcia prowadziła - zaprzyjaźniona z naszą szkołą p. Justyna Ruszkiewicz.

tekst i foto: E. Widz
Warsztaty o Wielkanocy.