Hasło tegorocznej kampanii Dnia Ziemi 2024 r. „MNIEJSZY ŚLAD – LEPSZY ŚWIAT”

Celem Światowego Dnia Ziemi 2024 jest prowadzenie edukacji ekologicznej oraz popularyzacja wiedzy o zagrożeniach życia na Ziemi (zmiany klimatyczne, susze, degradacja wód i lasów, zanieczyszczenie odpadami itp.) oraz wiedzy przyrodniczej. Święto naszej planety jest obchodzone 22 kwietnia. Wydarzenie znane jest również pod nazwą Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska.

Ten wyjątkowy dzień każda z klas świętowała w swój własny sposób. Wszyscy uczniowie przyszli ubrani na zielono i niebiesko. Niektóre klasy rozpoczęły ten dzień zdrowym, wiosennym śniadaniem z wykorzystaniem darów Ziemi. Uczniowie brali udział w przyrodniczych zabawach, wykonywały tematyczne krzyżówki. Nie obeszło się bez ekologicznych pogadanek i filmów edukacyjnych. Główny korytarz ozdobiła wystawa plakatów o tematyce ekologicznej przygotowana przez uczniów poszczególnych klas.

To był wspaniały Dzień Ziemi i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

tekst i foto: M. Pintera-Wall