Pierwsza pomoc w klasie 2a

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Jestem bezpieczny” w klasie 2a uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy. Poprzez ciekawe formy i metody pracy wszyscy mogli nauczyć się udzielania i wzywania pomocy. W czasie zajęć każdy uczeń miał okazję poćwiczyć na fantomie ustalony schemat udzielania pierwszej pomocy. Dzięki tym zajęciom nauczyli się odpowiedzialności za siebie i innych. Im więcej uczniów znających zasady udzielania pierwszej pomocy, tym bezpieczniej wśród polskiego społeczeństwa.

Serdecznie dziękuję za współpracę druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Złotnie, dzięki którym mogłam przeprowadzić zajęcia praktyczne na zestawie fantomów szkoleniowych wykorzystywanych do szkolenia strażaków.

tekst i foto: A. Jaksa
Pierwsza pomoc w klasie 2a