Szkolna akcja „Sadzimy krzewy wokół naszej szkoły”

Nadeszła wiosna. To szczególny czas, gdy rośliny budzą się do życia, na drzewach można ujrzeć pąki, a wokół pięknie zieleni się trawa. To również czas sadzenia kwiatów i innych roślin.

Tradycją w naszej szkole stało się, coroczne sadzenie kwiatów. W tym roku, wspólnie podjęliśmy decyzję, że będą to hortensje. Hortensje to przepiękne i barwne krzewy, które upiększą nasz szkolny teren i będą swym urokiem cieszyć nasze oczy.

Z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem, uczniowie sadzili swoje roślinki do wcześniej przygotowanego gruntu przed szkołą. To był nie tylko piękny, ale i bardzo ważny moment. Razem stworzyliśmy małe oazy zieleni, które ozdobią przestrzeń wokół szkoły przez wiele lat. Sadzenie kwiatów to nie tylko kwestia estetyki, ale także dbałości o naszą planetę. To małe kroki w kierunku zielonej przyszłości. Będziemy o nie dbać i pielęgnować, gdyż wiemy jak ważna jest przyroda w naszym życiu. Jesteśmy częścią środowiska i chroniąc je przed zniszczeniem, dbamy o własne miejsce zamieszkania, gwarantujemy sobie i następnym pokoleniom lepsze, zdrowe życie.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za ich wkład i wysiłek! Wspólnie stworzyliśmy miejsce, które będzie przyciągać uśmiechy i dostarczać radości. Niech nasze nowe kwiaty przypominają nam o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i tworzenie piękna wokół nas.

tekst i foto: M. Pintera-Wall
Sadzimy krzewy wokół naszej szkoły